Większość z nas „żyje na kredyt”. Zapożyczamy się w bankach, by kupić mieszkanie, wyremontować je, kupić samochód, wyjechać na wakacje, zorganizować wesele czy podjąć kosztowne leczenie. Motywów zaciągania pożyczek i kredytów jest wiele. Niestety część z nas nie radzi sobie z terminową spłatą wszystkich rat – zdarza się, że spłacając poprzednie kredyty, potrzebujemy zaciągnąć kolejny, by ratować domowy budżet lub pokryć nieprzewidziane wydatki. W takiej sytuacji warto sięgnąć po kredyt konsolidacyjny – dowiedz się, czym jest i jakie są jego zalety.
Czym jest kredyt konsolidacyjny?
Kredyt konsolidacyjny polega na połączeniu wszystkich lub wybranych zobowiązań – kredytów, pożyczek, debetu czy limitów kart kredytowych. Konsolidacja umożliwia nie tylko zmniejszenie ilości rat, które w każdym miesiącu spłacamy, ale przede wszystkim obniżenie kwoty zobowiązań. Kredyt konsolidacyjny jest więc dobrym wyjściem ze spirali zadłużenia. Dzięki rozłożeniu płatności na dogodne raty, dzięki korzystnym warunkom, kredytobiorca ostatecznie spłaca często nieco mniejszą kwotę niż ta, którą zobligował się spłacić w różnych instytucjach finansowych. Jest to możliwe dzięki dzięki zwrotowi kwoty prowizji oraz ubezpieczenia, który można otrzymać ze spłaconych przed terminem pożyczek, często udaje się również uzyskać korzystne oprocentowanie kredytu konsolidacyjnego. Dodatkową korzyścią takiej usługi jest konieczność płacenia jednej raty – jest to więc wygodne rozwiązanie. Ponadto w większości przypadków kredytobiorca ma możliwość dobrania kredytu, który również wlicza się w raty kredytu konsolidacyjnego.
Czy każdy może otrzymać kredyt konsolidacyjny?
Za każdym razem, gdy staramy się o kredyt, bank musi ocenić naszą zdolność kredytową. To, czy wypadnie ona pozytywnie, zależy od wielu czynników – zarobków, wieku, ilości osób w gospodarstwie domowym, historii kredytowej czy rodzaju umowy, w oparciu o którą jesteśmy zatrudnieni. Pracownik banku, po złożeniu wniosku o kredyt, otrzymuje informację o zdolności kredytowej i dopiero na jej podstawie może podpisać z klientem umowę kredytową. Taką zdolność kredytową można policzyć przed złożeniem wniosku do banku u Eksperta Finansowego gdyż ma do tego narzędzia oraz zależy mu aby wniosek był złożony właśnie do tego jednego banku w którym jest największe prawdopodobieństwo uzyskania kredytu konsolidacyjnego.
Na co zwrócić uwagę, biorąc kredyt konsolidacyjny?
Biorąc kredyt konsolidacyjny, chcemy poprawić swoją sytuację finansową – zmniejszyć wysokość raty lub zmniejszyć całkowitą kwotę do spłaty. Należy pamiętać, że trudno jest znaleźć ofertę, która połączyłaby oba te cele, choć nie jest to niemożliwe. Najczęściej jednak zależy nam, by miesięcznie płacić niższą ratę, odciążając budżet domowy. Zmniejszając jednak comiesięczne zobowiązania, wydłużamy okres spłaty, co wpływa na zwiększenie całej kwoty do spłaty. Możemy również pozostać przy obecnej wysokości raty, dzięki czemu ostatecznie oddamy mniejszą kwotę. Naszym klientom pomagamy dobrać najkorzystniejsze warunki kredytu konsolidacyjnego, dobierając je do indywidualnych potrzeb i reagując na zmiany w ofertach poszczególnych banków. Dodatkowo pomagamy w odzyskaniu prowizji oraz ubezpieczenia ze spłaconych zobowiązań kredytowych. Przy podpisywaniu umowy należy również upewnić się, czy istnieje możliwość wcześniej spłaty kredytu – i jeśli tak, to na jakich warunkach. Czasami sytuacja finansowa poprawia się na tyle, że opłaca się wcześniej spłacić cały lub część kredytu, zmniejszając tym samym odsetki. Jeśli masz wątpliwości, czy warto wspomóc się kredytem konsolidacyjnym, skontaktuj się z nami – znajdziemy najkorzystniejsze dla Ciebie rozwiązanie.